تبلیغات :
 پزشکی - لوازم پزشکی - سربکوبی صنعتی و پزشکی - شیلدینگ mri - تجهیزات پزشکی دژپاد

رابطه جنسی – روابط زناشویی

رابطه ی جنسی یک رابطه ی دوطرفه محسوب می شود یعنی هر یک از طرفین درحالیکه به نیازها و خواسته های خود اهمیت می دهند باید به نیازها و خواسته های طرف مقابلشان هم اهمیت قائل شوند وفقط برای نیازهای شخصی خود ارزش قائل نشوند بلکه به خواسته های یکدیگر احترام بگذارند. پس بهتر است رابطه جنسی زمانی انجام گیرد که هر یک از طرفین مایل به این رابطه باشند.

توجه داشته باشید که در رابطه ی جنسی ، کیفیت مهم تر از تعداد دفعات رابطه ی جنسی می باشد. بسیاری از زوجین هستند که در طول ماه فقط سه بار رابطه ی جنسی دارند و از سلامت جنسی هم برخوردارند و همچنین رابطه جنسی آنها با کیفیت می باشد و در مقابل هستند زوج هایی که به تعداد بیشتری در ماه و شاید هر شب رابطه ی جنسی دارند ولی رابطه شان از کیفیت پایینی برخوردار است و سلامت جنسی هم ندارند.

روابط جنسی - روابط  زناشویی

آیا بیشتر شدن رابطه ی جنسی زندگی را شادتر می کند ؟

بسیاری از افراد بر این باورند که چون رابطه ی جنسی نوعی ورزش به حساب می آید و باعث ترشح هورمون اندروفین در بدن می شود و از این طریق به استرس کمتر و خواب بهتر کمک می کند پس بیشتر بودن رابطه ی جنسی زندگی شادتری را به ارمغان خواهد آورد.

ولی آیا این باور واقعا درست است ؟

شاید برای افرادی که چنین باوری را دارند غیره منتظره باشد اما رابطه ی جنسی بیشتر به معنای شادی بیشتر در زنگی نمی باشد. در تحقیقات به عمل آمده نشان داده شده که دلایل زیادی برای این باور غلط وجود دارد یکی از این دلایل می تواند نشاطی باشد که در ابتدای رابطه ی جنسی برای فرد حاصل می شود و این تصور را در فرد به وجود می آورد که از لحاظ جسمی سالم تر است و این تصور ، فرد را به تجربه ی بیشتر ی در این زمینه سوق می دهد.

چند نکته ی مهم در روابط زناشویی

۱ – بهداشت جنسی

زوجین سعی کنند قبل از تماس جنسی استحمام کرده و خود را خوشبو کنند. خانم ها می توانند خود را برای همسرشان زیبا کنند این درست نیست که خانم ها در خارج از منزل آرایش داشته باشند ولی در خانه برای همسرشان خود را زیباتر نکنند. زوجین از عطرو اودکلن استفاده کنند تا خوشبو شوند . همچنین دهان خود را خوشبو کرده و از خوردن چیزهایی که دهان را بدبو میکنند پرهیز کنند.

۲ – اتاق خواب

یکی از راههایی که باعث می شود ارتباط جنسی خوبی داشته باشید دقت در انتخاب اتاق خوابتان می باشد. اتاق خواب باید طوری باشد که در آن احساس آرامش و امنیت کنید و اضطراب نداشته باشید. بهتر است رنگ اتاق خواب روشن باشد و نورش هم کافی باشد. می توانید به هنگام رابطه ی جنسی از موسیقی بی کلام استفاده کنید تا مغزتان برای برقراری ارتباط سالم آماده تر شود. اگر در اتاق خوابتان آینه ی بزرگ نسب کنید طوری که به هنگام برقراری رابطه خودتان را ببینید تأثیر مطلوبی می تواند داشته باشد.

همسرتان را تا حد لازم تحریک کنید

در روابط زناشویی مرد در آغاز رابطه باید همسرش را تحریک کرده و برای رابطه ی جنسی آماده اش کند. مردها می توانند از طریق لیسیدن گوش ، شانه ، گردن و یا هر قسمت دیگر و نوازش همسر خود ، او را تحریک کنند و مطمئن شوند که همسرشان به اندازه ی کافی برای یک رابطه ی جنسی هیجان زده شده است.

در رابطه ی جنسی وقتی مرد به نقاط شهوت انگیز فکر می کند به حالت نعوظ می رسد (بلند وسفت شدن آلت تناسلی مرد را نعوظ می گویند) و در این حالت تحریک شده است. دخول باعث کاهش نعوظ در مردها می شود در این زمان زن می تواند با فشار دادن مهبل خود بر روی آلت تناسلی مرد ، نزدیک کردن ران ها به هم و مالیدن پشت مرد در امتداد ستون فقرات باعث برگشتن نعوظ مرد شود و او را راضی نگاه دارد.

با تحریک آلت تناسلی و نوازش آن در مرد ها نعوظ ایجاد می شود و نعوظ در خانم ها یعنی تحریک و سفتی کلیتوریس و نوک پستان ها.

رفتارهایی که تمایلات جنسی خانم ها را کاهش می دهند

– انجام دادن رابطه ی جنسی در یک روز مشخص از هفته و در یک زمان خاص می تواند برای خانم خسته کننده باشد.

– اگر فقط زمانی همسر خود را لمس کنید که نیاز به رابطه یجنسی دارید و برای ابراز علاقه به همسرتان به خود زحمت ندهید این حس در او ایجاد می شود که شما فقط رابطهی جنسی می خواهید نه چیز دیگر و این حس باعث می شود همسرتان از رابطه ی جنسی با شما دوری کند. احساس باید بین زوجین همیشه ردو بدل شود نه فقط به هنگام نیاز به رابطه ی جنسی.

– همیشه به یک شکل رابطه ی جنسی نداشته باشید و به رابطه ی جنسی تان تنوع دهید تا برای همسرتان خسته کننده نباشد.

– هیچ وقت همسرتان را با این بهانه که در یک رابطه ی متعهدانه هستید مجبور به برقراری زابطه ی جنسی نکنید. اگر همسرتان حال و حوصله ندارد و خسته است اورا مجبور به برقراری رابطهی جنسی نکنید.

– رفتار دیگری که می تواند میل جنسی خانم را کاملا از بین ببرد این است که بدون هیچ مقدمه ای به سراغ قسمتی از رابطه ی جنسی بروید که خودتان به آن علاقه ی بیشتری دارید. این کار می تواند همسرتان را از رابطه ی جنسی با شما بیزار کند.

– خشونت بیش از حد در رابطه ی جنسی کشش جنسی همسرتان را کم میکند. ملایم و در عین حال محکم باشید و فقط به فکر لذت بردن خود نباشید.

– رعایت نکردن بهداشت

رفتارهایی که میل جنسی آقایان را کاهش می دهند

– خانم هایی که در رابطه ی جنسی بی تحرک هستند و تمام مسئولیت رابطه ی جنسی را بر عهده ی مردشان می گذارند باعث شکایت در همسرانشان می شوند.

– خانم هایی که مثل پلیس ها رفتار می کنند و در حین عمل جنسی دائما از مردشان می خواهند که کاری انجام دهد . مثال : با دستت موهامو نوازش کن ، حالا گوشوارمو درآر ، آرومتر لباسمو درآر و… ابراز احساسات با اینکه مثل پلیس رفتار کنید فرق دارد.

– خانم هایی که خود را برای همسرانشان آراسته نمی کنند ، لباس های زیبا نمی پوشند و به بهداشتشان رسیدگی نمی کنند.

– خانم هایی که از خودشان بدگویی می کنند و از اندامشان ایراد می گیرند و دائم در حال غر زدن هستند باعث خسته شدن همسرشان می شوند.

– خانم هایی که فقط به خاطر وضعیت مادی ، با همسرشان هم خوابی میکنند.

– خانم هایی که تظاهر میکنند به رابطه ی جنسی میل دارند و حقیقت را به همسرشان نمی گویند.

– خانم هایی که هیچ وقت آغازگر رابطه ی جنسی نیستند. مردهای امروز با مردهای دیروز خیلی فرق کرده اند. امروز مردها دوست دارند که گاهی اوقات همسرشان شروع کننده ی رابطه ی جنسی باشد.

نویسنده :admin
تعداد بازدید : 354
 مقالات مرتبط :
 ارسال دیدگاه :

نام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ایمیل
وبلاگ
دیدگاه